Hodowla psów rasowych West Highland White Terrier

 

Ten, kto jest posiadaczem westika, nie potrzebuje

już żadnego dużego psa

- westik święcie wierzy, że właśnie on nim jest.

                                                                     Walter Berghauser

 

West Higland White Terrier jest psem o harmonijnej i proporcjonalnej budowie ciała, o tak doskonałym wyglądzie, że żaden stylista tego świata nie byłby w stanie lepiej nakreslić jego sylwetki. Elegancka, biała okrywa włosowa, czarny nos, ciemne oczy osadzone pod gęstymi brawiami, ruchliwe uszy i ogon trzymane zawsze w górze - wszytko to sprawia, że jest to piekny, mały, ruchliwy, pewny siebie piesek o stanowczym usposobieniu. Szczeniaki wszytkich ras są urocze jednakże westie dopiero jako dorosłe psy z pełni rozwiniętym włosem osiągają swój doskonały wygląd.

 

West Highland White Terrier, w skrócie westie lub westik, to wspaniała rasa. Pieski nie są ani za duże, ani za małe: mają odpowiednia wielkość, by być uznawane za "prawdziwe" psy, jednak z drugiej strony wystarczająco małe, by bez problemu zabrać je ze sobą do samochodu lub dzielić z nimi wygodnie fotel.

 

Kobiety lubią te psy przede wszytkim z powodu ich pieknego wyglądu i radości okazywanej na każdym kroku, która udziela sie także człowiekowi. Upór i duma sprawiają jednak, że są to psy idealne również dla mężczyzn.*

 

 

Pierwszy kontakt z psem tej rasy mieliśmy w lipcu 2010 r. Dziś możemy powiedzieć, że była to miłość od "pierwszego wejrzenia". Zaledwie kilka miesięcy później przywieźliśmy do naszego domu małą białą kulkę, która bez większego wysiłku zdobyła nasze serca. Pokochaliśmy tę rasę tak bardzo, że w roku 2011 r. postanowiliśmy założyć własną domową hodowlę psów rasowych, tak powstała Ruszczańska Sfora.

         

 

 

 

                                                                                         Magdalena Wysocka-Klis i Karol Klis

 

 

 

 

 

 

* Westie, Walter Berghauser